Zespół Piwkarzyków został pierwszym liderem jubileuszowej edycji Tyskiej Ligi Futsalu, która zainaugurowała w minioną niedzielę. Kapitalne widowisk stworzyli też beniaminkowie – Prawnicy i Muli Polymers.

Tyska Liga Futsalu wznowiła rozgrywki po blisko 200 dniach, a inauguracyjna kolejka przyniosła, tradycyjnie już, mnóstwo emocji. Najwięcej dostarczyli debiutanci – Prawnicy i Multi Polymers.

Granie w sezonie 2019/20 rozpoczęły jednak ekipy Piłkarskich Emerytów i Magna Formpol. Nieco więcej szans dawano drużynie, która wróciła do gry po przerwie, ale „starzy wyjadacze” nie dali się zdetronizować. Pierwszego gola zdobył Dawid Rojek, który otworzył wynik w 13. min. gry. Po przerwie zawodnicy Magna Formpol doprowadzili do remisu, który był sprawiedliwym wynikiem.

W drugim meczu pierwszej kolejki spotkali się beniaminkowie – Prawnicy i Multi Polymers. Ci drudzy prowadzili przez większość meczu, a najwięcej emocji przyniosły ostatnie cztery min. gry. W 37. min. 4:2 prowadzili Polymers. Wówczas jednak w ciągu 60 sek. do remisu doprowadził lider Prawników – Michał Różycki. Minutę przed końcem kapitalną akcję przeprowadził Leszek Budzikowski i wydawało się, że to Multi Polymers sięgną po komplet punktów. Prawnicy jednak w końcówce zdołali odrobić stratę jednej bramki i wywalczyć punkt.

W kolejnych meczach wyniki nie zaskakiwały. Piwkarzyki ograli osłabiony brakiem swojego lidera – Grzegorza Migdała, Hapoel Beer Kebab 3:0, a Bad Boys 2:1 pokonali Jesiony.