Trzeci mecz będzie potrzebny, by wyłonić brązowego medalistę Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. JKH GKS Jastrzębie ograł GKS Tychy 5:2 i wyrównał stan rywalizacji.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. Goście jednak wytrzymali presję i wrócili do gry w bardzo dobrym stylu.

Mecz rozpoczął się od błędu Kasperlika, który usiadł na ławce kar. Tyszanie to wykorzystali i za sprawą Jasona Seeda objęli prowadzenie. Długo GKS prowadzenia nie utrzymał, bo już w czwartej min. przyjezdni wyrównali stan gry. Taki obrót spraw dobrze podziałał na gości, którzy przejęli inicjatywę i po niespełna kwadransie objęli prowadzenie, którego do przerwy już nie oddali.

Po przerwie ponownie lepiej w mecz weszli miejscowi. Podopieczni Andrieja Sidorienki po pięciu min. doprowadzili do remisu. Jean Dupuy skorzystał z błędu gości, minął bramkarza ale trafił krążkiem w słupek. Na jego szczęście w pobliżu był Jakub Witecki, który dopełnił formalności.

Trener JKH GKS Jastrzębie dokonał zmiany bramkarza, co wpłynęło na postawę graczy z pola. Ci w 36. min. wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze po karach dla Jakuba Michałkowskiego oraz Szymona Marca i wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą obrońcy tytułu zdobyli czwartego gola i uzyskali bezpieczną przewagę. W trzeciej tercji goście dorzucili jeszcze piąte trafienie i w pełni zasłużenie wygrali w Tychach 5:2.

Taki wynik oznacza konieczność rozegrania trzeciego meczu. Ten rozegrany zostanie w Jastrzębiu w najbliższą niedzielę (10.04.). Jego początek zaplanowano na godz. 17:00.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
1:0 Jason Seed – Alexander Szczechura, Jean Dupuy (00:57, 5/4)
1:1 Pawieł Jelszański – Dominik Paś, Kamil Górny (04:13)
1:2 Martin Kasperlík – Siarhiej Bahalejsza, Roman Rác (14:32)
2:2 Jakub Witecki – Jean Dupuy (25:23)
2:3 Siarhiej Bahalejsza – Roman Rác, Martin Kasperlík (35:40, 5/3)
2:4 Egils Kalns – Roman Rác, Dominik Paś (37:28)
2:5 Martin Kasperlík – Vitālijs Pavlovs (59:48 – do pustej bramki)

Tychy: T. Fučík – O. Bizacki, A. Smirnow, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – J. Seed, M. Kotlorz, A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski – D. Korczemkin, J. Michałowski (2), J. Dupuy, F. Starzyński, J. Witecki – J. Krzyżek, M. Biro, K. Wróbel, M. Ubowski, S. Marzec (4).
Trener: Andrei Sidorienko.