Tyscy pływacy kapitalnie spisali się podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy i Gliwicach. Dawid Wiekiera siedem medali, a Wiktoria Radek cztery!

W Bydgoszczy wyłoniono mistrzów Polski w kategorii młodzieżowców, seniorów oraz 17-18-latków. Tyski zespół reprezentowało trzech zawodników – Dawid Wiekiera w kat. młodzieżowców i seniorów oraz startujący wśród 17 i 18-latków Kacper Komorowski i Kamil Jaworski.

Podopieczny Marka Mroza spisał się rewelacyjnie, bo wywalczył aż osiem medali! Tyszanin został mistrzem Polski seniorów na 200 m stylem klasycznym bijąc rekord Śląska (2.06,7). Wśród seniorów został też wicemistrzem kraju na dystansie 100 m stylem klasycznym, a na dystansie 200m stylem zmiennym wywalczył brązowy medal.

Wiekiera sięgał też po medale wśród młodzieżowców! Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej został na dystansie 100m stylem klasycznym i 200m stylem klasycznym. Na dystansie 200m stylem zmiennym sięgnął po srebrny medal, natomiast na 50m stylem klasycznym był trzeci.

W Gliwicach natomiast rozegrano mistrzostwa Polski juniorów do lat 16. Tyszanka Wiktora Radek wywalczyła cztery medale. Zawodniczka MP Wodnik 29 została mistrzynią Polski na dystansie 200m stylem klasycznym! Brązowe medale natomiast wywalczyła na 50m i 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem klasycznym. Dobry start w Lublinie zanotował też Aleksander Ławniczak, który trzykrotnie popłynął w finałach stylem klasycznym. Ostatecznie tyszanin zajął 10. miejsce na 50m, siódme na 100m i piąte na 200m.