Reprezentacja Gimnazjum nr 4 oraz Zespołu Szkół nr 1 złożone z zawodników Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy wygrały Finały Wojewódzkie Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

By zagrać w finałach obie reprezentacje musiały wcześniej wygrać rozgrywki miejskie i powiatowe.

Gimnazjum nr 4 w Tychach reprezentowali zawodnicy z rocznika 1997. Tyszanie w półfinale pokonali Gimnazjum nr 1 z Jastrzębia Zdroju 3:1, a w finale rozbili Gimnazjum nr 29 z Zabrza 5:1.

Kolejnym etapem będą Finały Krajowe, w których do rywalizacji włączą się najlepsze zespoły z Polski.

IMG_3801

W Lędzinach natomiast odbył się turniej szkół ponadgimnazjalnych. Startowały w nim trzy zespoły, prócz IV LO z Tychów (reprezentowanego przez zawodników APN z rocznika 1996) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Jaworznie oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Tyszanie wygrali oba spotkania. W pierwszym 6:1 ograli szkołę z Jaworzna, a w drugim 5:2 knurowian.

Najlepszym zawodnikiem finałów został Wojciech Szumilas z APN GKS Tychy.