Zawodnicy UKS Ippon Tychy wystartowali w II Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Bytomia w Judo. Była to jednocześnie III runda International Judo League.

W zawodach poza liczną tyską reprezentacją wystartowało ponad 800 zawodników z 55 klubów z całej Polski. Turniej więc był mocno obsadzony, a mimo to tyszanie tradycyjnie już wrócili z medalami.

Srebrne krążki wywalczył Marcel Pytel i Marta Simon, a brązowe Nadia Sroka i Kinga Cichoń. Tuż za podium uplasowały się Julia Żmuda i Patrycja Stefaniuk. Piąte miejsca natomiast zajęła trójka zawodników – Maja Żmuda, Dawid Kurzydło i Nikola Jarosińska.

W turnieju startowali też Sandra Mokry, Piotr Szczerba i Szymon Fidor, którzy zdobyli niezwykle cenne doświadczenia.