Koszykarze GKS Tychy pokonując na wyjeździe Noteć Inowrocław zdegradowali rywala do drugiej ligi. Zespół Tomasza Jagiełki wygrał 78:72.

GKS Tychy jechał do Inowrocławia w roli faworyta i w pełni wywiązał się z niej. Tyszanie wygrywając doprowadzili do spadku z ligi rywala.

Pierwsza połowa meczu była bardzo dobra w wykonaniu zespołu Jagiełki. O ile w pierwszej kwarcie gospodarze próbowali nawiązać walkę i utrzymywali kontakt to w drugiej GKS już wypracował sobie bezpieczną przewagę. Na przerwę tyszanie schodzili prowadząc 16 punktami.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W trzeciej partii jednak nie zmniejszyli straty i GKS nadal prowadził pewnie i wysoko. W czwartej partii jednak atak tyszan zablokował się, ale po nerwowej końcówce ostatecznie to GKS Tychy wygrał 78:72.

Noteć Inowrocław – GKS Tychy 72:78 (22:26, 12:24, 20:20, 18:8).