W Poznaniu miały zostać rozegrane Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie 1/2 IronMan. Z powodu problemów z wodą organizatorzy zmuszeni byli odwołać pływanie, przez rozegrano Duathlon.

W zawodach pojawili się zawodnicy z Tychów, a najlepiej spisała się Patrycja Jasińska. Jednak z najbardziej obiecujących tyskich zawodniczek zajęła drugą pozycję w kat. kobiet 25-29.

Tyszanka pierwsze pięć km biegu pokonała w ciągu 21 min i 50 sek. co było trzecim wynikiem. Na rowerze, gdzie trzeba było pokonać 90 km odnotowała drugi czas (2:34:14). Decydujące więc było drugie bieganie na dystansie półmaratonu. Ten odcinek Jasińska również pokonała z trzecim czasem (1:36:58), ale to wystarczyło, by w kategorii wiekowej zająć drugą pozycję.

Pozostali tyszanie startujący w JBL Triathlon Poznań również spisali się na miarę oczekiwań. Przemysław Paszek w kat. M35-39 był ósmy (04:31:33), natomiast Robert Rojek w kat. M45-49 uplasował się na 29. pozycji (05:11:02).