Siatkarze TKS Tychy udanie rozpoczęli fazę play-off. Tyszanie pokonali w pierwszym meczu Juve Wakmet Głuchołazy 3:2.

Faworytem spotkania był zespół Marcina Nycza. Gospodarze jednak nie zamierzali oddać zwycięstwa rywalom za darmo.

Początek gry zdecydowanie należał do zespołu Juve Wakmet. Gospodarze grali bardzo skutecznie zarówno w obronie, jak i ataku dzięki czemu pewnie wygrali pierwszego seta do 15. W drugim przebudzili się goście, którzy poprawili swój atak, przez co zaczęli zdobywać więcej punktów i wprowadzać więcej nerwowości w szeregi obronne gospodarzy. Tyszanom udało się wyrównać stan meczu.

15874919_1633237440023366_7631511976239778009_o

W trzeciej partii, która była najbardziej wyrównaną wymianą tej potyczki znowu na prowadzenie wyszli gospodarze. Tym razem wygrali 27:25. Taki obrót spraw podrażnił zespół Nycza, który w kolejnym secie rozbił rywala do 14. W tie-breaku gospodarzom zabrakło argumentów i to TKS Tychy wygrywając 15:8 mógł świętować zwycięstwo w meczu 3:2.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (11.03.). Początek o godz. 16.00.

Juve Wakmet Głuchołazy – TKS Tychy 2:3 (25:15, 22:25, 27:25, 14:25, 8:15).