Koszykarze GKS Tychy udanie rozpoczęli rok. Tyszanie pokonali przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg 91:70.

Podopieczni Tomasza Jagiełki idealnie rozpoczęli rok. Tyszanie podejmowali Siarkę Tarnobrzeg, której nie dali najmniejszych szans na zwycięstwo.

Tyszanie od początku gry przeważali i kontrolowali przebieg spotkania. Bardzo dobre zawody rozgrywał Słupiński, który dyrygował akcjami ofensywnymi GKS. Goście próbowali nawiązać równorzędną walkę, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Do przerwy to GKS prowadził siedmioma punktami.

Po zmianie stron przewaga zespołu Jagiełki jeszcze bardziej wzrosła. Tyszanie zdominowali rywali ciągle podwyższając wynik. Szczególnie w czwartej kwarcie ta przewaga była widoczna, kiedy to Siarka zdobyła zaledwie osiem punktów. GKS Tychy w pełni zasłużenie wygrał 91:70.

GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg 91:70 (29:21, 21:23, 24:18, 17:8)
GKS Tychy – Słupiński 22, Kowalewski 18 (2), Szymczak 14 (1), Jankowski 12 (2), Małgorzaciak 11 (3), Deja 7 (1), Fenrych 3, Hałas 2, Kulon 2.
Siarka Tarnobrzeg – Długosz 18, Nowicki 12 (1), Stanios 11, Sewioł 8, Niedźwiecki 7 (1), Czyżnielewski 6 (1), Pabianek 4, Pawełek 3 (1), Gazarkiewicz 1.