GKS Futsal Tychy rozegrał mecz 19. kolejki I ligi futsalu. Tyszanie mierzyli się z ostatnim w tabeli FC Pyskowice i sięgnęli po komplet punktów.

Faworytem potyczki w Gliwicach zdecydowanie był zespół Michała Słoniny. Tyszanie jednak musieli się solidnie napracować, by wygrać spotkanie.

W poprzedniej kolejce GKS Futsal przegrał przed własną publicznością z Futsal Tema Brzeg. W Pyskowicach więc tyszanie chcieli poprawić morale i wygrać pojedynek. O to jednak nie było łatwo, bowiem gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę, a do przerwy nawet prowadzili 2:1.

Po zmianie stron zespół Słoniny grał zdecydowanie lepiej. Najpierw GKS Futsal wyrównał, a później objął prowadzenie. Bramkarza rywali pokonali Kacper Dudzik i dwukrotnie kapitan zespołu – Bartłomiej Sitko. W końcówce miejscowi odważniej atakowali i szukali wyrównania, ale ostatecznie to tyszanie wygrali 3:2.

Zespoły futsalowe czeka teraz dwutygodniowa przerwa. Po niej, 7 kwietnia GKS Futsal podejmie Heiro Rzeszów.

FC Pyskowice – GKS Futsal Tychy 2:3 (2:1). Bramki GKS: Dudzik, Sitko 2.
GKS: Borowski – Sitko, Dudzik, Paweł Pytel, Bernat – Fabian Biernat, Krzyżowski, Lisowski, Piotr Pytel – Kołodziejczyk, Kochanowski, Fabian Biernat, Matusz – Modrzik.