Hokeiści GKS Tychy zdali ostatni egzamin przed wyjazdem do Rygi na turniej Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie pokonali na wyjeździe Anteo Naprzód Janów 6:3.

Po ostatniej porażce przed własną publicznością tyszanie chcieli poprawić morale wygrywając w Janowie. Szczególnie, że lada chwila czeka ich kolejna europejska przygoda.

OBa zespoły jednak grały spokojnie i choć okazji podbramkowych nie zabrakło w pierwszej tercji padł tylko jeden gol. Kibice musieli na niego czekać aż do ostatniej minuty. Dopiero na 51 sek. przed końcową syreną gospodarze wyszli na prowadzenie wykorzystując grę w przewadze.

Taki obrót spraw mocno podrażnił zespół Gusowa. Po zmianie stron tyszanie grali niemal idealnie, co przyniosło efekty. Najpierw w 25. min. wyrównał Filip Komorski. Na kolejne trafienie tyszanie czekali dziewięć min., ale w odstępie 15 sek. trafili dwukrotnie! Grając w przewadze na prowadzenie GKS Tychy wyprowadził Bartłomiej Pociecha, a chwilę później prowadzenie podwyższył Radosław Galant. Ten sam zawodnik ustanowił wynik drugiej tercji w 39. min.

Trzecią partię od gola rozpoczęli gospodarze, na co odpowiedział Michał Woźnica. Przewagę powiększył Bartłomiej Jeziorski, a janowianie zmniejszyli jeszcze stratę wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Ostatecznie jednak tyszanie przez całe spotkanie kontrolowali grę i w pełni zasłużenie wygrali.

Anteo Naprzód Janów – GKS Tychy 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)
1:0 Jan Seda – Jiri Charousek – Kamil Charousek (19:09) 5/4
1:1 Filip Komorski – Alex Szczechura – Bartłomiej Jeziorski (24:36)
1:2 Bartłomiej Pociecha – Ilya Kaznadzei – Patryk Kogut (33:51) 5/4
1:3 Radosław Galant – Jakub Witecki (34:04)
1:4 Radosław Galant – Mateusz Bepierszcz – Jakub Witecki (38:35)
2:4 Szymon Skrodziuk – Marek Pohl (43:09)
2:5 Michał Woźnica – Alex Szczechura – Kamil Kalinowski (48:43)
2:6 Bartłomiej Jeziorski – Patryk Kogut – Filip Komorski (50:28)
3:6 Marcin Jaros – Marek Indra (55:55) 5/3

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Witecki, Galant, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Woźnica, Kaznadzei; Gazda, Kalinowski, Szczechura – Górny, Kolarz; Jeziorski, Komorski, Kogut.