Jak donosi portal hokej.net GKS Tychy zasili kolejny zawodnik. Mowa tutaj o Filipie Starzyńskim z GKS Katowice.

Środkowy jest wychowankiem warszawskiej Legii, a w Katowicach spędził ostatnie trzy sezony. Wydawało się, że po opuszczenia „GieKSy” 28-latek będzie próbował swoich sił poza granicami kraju, a ostatecznie może trafić do Tychów.

Starzyński z Katowicami wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Polski, a także zajął trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Rozgrywając 238 ligowych spotkań zdobył 45 punktów (24 gole i 21 asyst), a na ławce kar spędził 177 minut.

Warto zaznaczyć, że zawodnik występował w niższych formacjach i miał głównie zadania defensywne. Doskonale spisywał się w bronieniu osłabień i potrafił również skutecznie prowokować rywali.