Hokejowy GKS Tychy zbroi się przed kolejnym sezonem, który już mocno ekscytuje kibiców. Tyszanie podpisali nowego obrońcę z zagranicy!

Trener Pekka Tirkkonen szuka wzmocnień w każdej formacji, by w zespole panowała mocna rywalizacja, a zawodnicy prezentowali odpowiednią jakość. Taką ma zapewnić dysponujący kapitalnymi warunkami fizycznymi Juuso Walli, który właśnie został nowym graczem Mistrzów Polski.

28-letni defensor doskonale spisuje się w grze destrukcyjnej, ale potrafi też dużo wnieść do ataku. Jest wychowankiem Porin Ässät, gdzie przeszedł drogę przez wszystkie grupy młodzieżowe, aż do pierwszego zespołu. Na taflach Liigi rozegrał 99 spotkań, ale był również wypożyczany do klubów z jej zaplecza. Tam rozegrał 116 spotkań zdobywając 19 goli i notując 27 asyst. W sezonie 2019/20 był najskuteczniejszym obrońcą ligi.

Fin w 2022 roku przeniósł się do Danii, gdzie przez trzy sezony reprezentował barwy Esbjerga Energy. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 204 spotkania i zapisał na swoim koncie 19 goli oraz 31 asyst.

W GKS Tychy na kolejny sezon zostaje również fiński napastnik Matias Lehtonen. W debiutanckim sezonie w Tychach zawodnik był ważnym ogniwem „Trójkolorowych” zdobywając Puchar i Mistrzostwo Polski. W 48 spotkaniach w Tauron Hokej Lidze zdobył 10 goli i zanotował 29 asyst.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.