Koszykarze GKS Tychy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo przeciwko MKKS Żak Koszalin. Tyszanie kontrolowali grę i wygrali 98:83.

Zespół Tomasza Jagiełki notuje bardzo udany start sezonu. Tyszanie są liderem rozgrywek po trzech kolejkach mając w dorobku komplet punktów.

„Trójkolorowi” od początku gry narzucili swój styl gry, grając bardzo skutecznie w ataku. Defensywa zatrzymywała większość ataków ekipy z Koszalina, a na pierwszą przerwę GKS schodził z dziewięcioma punktami przewagi. W drugiej tyszanie utrzymywali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, a po dwóch kwartach prowadzili 47:37.

Po zmianie stron zespół Jagiełki nie spuścił z tonu, a wręcz przeciwnie. Nadal grał skutecznie systematycznie powiększając swoją przewagę. W ostatniej kwarcie mając mecz pod kontrolą tyszanie dali przyjezdnym nieco więcej miejsca, ale ci zdołali odrobić zaledwie punkt. Ostatecznie GKS Tychy wygrał w pełni zasłużenie 98:83.

Tyszanie z kompletem punktów są liderem rozgrywek. W kolejnym meczu GKS zmierzy się z również przed własną publicznością z SKS Starogard Gdański. Mecz odbędzie się w sobotę (15.10.) o godz. 18:00.

GKS Tychy – MKKS Żak Koszalin 98:83 (26:17, 21:20, 27:21, 24:25).
GKS: Stankowski 18 (6 zbiórek), Koperski 16 (6 zbiórek, 7 asyst, 3 przechwyty, 3/6 za 3), Kamiński 14 (6 zbiórek), Mąkowski 14, Wieloch 12, Kędel 12, Krajewski 6 (8 zbiórek, 7 wymuszonym fauli, 2 bloki), Ziaja 2, Nowak 2, Chodukiewicz 2, Wspaniały, Jakacki.