Do dużych zmian doszło w GKS Futsal Tychy. Sztab szkoleniowy przeszedł gruntowne zmiany, które mają przynieść korzyści w grze zespołu.

W poprzednim sezonie GKS Futsal Tychy spisywał się bardzo dobrze, szczególnie patrząc na skład zespołu. Tworzyli go głównie wychowankowie, a jedynymi starszymi graczami byli Zbigniew Modrzik i grający trener – Michał Słonina.

W nadchodzącym sezonie skład raczej nie ulegnie wielkim zmianom, ale do tych doszło w sztabie szkoleniowym. Najważniejszą jest osoba trenera. Słoninę bowiem zastąpił Adam Lichota, który w przeszłości pracował m.in. w Clearexie Chorzów, Marexie Chorzów, AZS UŚ Katowice, Kamionce Mikołów, a ostatnio GKS Futsal Nowiny.

Michał Słonina natomiast będzie odpowiadał za zespoły młodzieżowe do lat 18 i 20. – Michał Słonina w naszej opinii zanotował znakomity sezon, jednak teraz chce się skupić na jak najlepszej grze, nie zaprzątając sobie głowy sprawami szkoleniowymi. Dodatkowo jego osoba na pewno będzie motywacją dla najmłodszych zawodników – mówił Sławomir Wróbel, prezes GKS Futsal.

Klub pożegnał się z Samuelem Janią, który był asystentem Słoniny. Utworzono też funkcję trenera bramkarzy, którą pełnił będzie doświadczony Zbigniew Modrzik. – Dla Samuela u nas w klubie było już nieco za ciasno, dlatego musi poszukać dla siebie nowych wyzwań. Trzymamy za niego kciuki i mamy nadzieję, że przyszłość będzie dla niego owocna – dodał Wróbel. – „Zbynka” Modrzika przedstawiać nie trzeba. Wiemy, że jego ogromne doświadczenie pozytywnie wpłynie na pracę bramkarzy i uatrakcyjni nasz sztab szkoleniowy.