W Żywcu rozegrano Puchar Europy Federacji IKB w sztukach walki. W zawodach wystartowali zawodnicy „Wojownika”, którzy zdobyli 41 medali!

W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 16 klubów z Polski, Ukrainy i Słowacji. Turniej był mocno obsadzony, a „Wojownika” reprezentowało 19 zawodników. Zdobyli oni 41 medali pokazując wolę walki i wysoki poziom umiejętności.

Podopieczni Tomasza Kamińskiego zdobyli aż 25 złotych krążków. Najwięcej, bo aż cztery wywalczyła Anna Wyszyńska. Po trzy razy na najwyższym stopniu podium stanęli Patryk Szałowski, Matylda Solarz oraz Artur Snela, natomiast po dwa – Patryk Szałowski, Franciszek Swadźba i Agata Szopa. Po złoty medal sięgnęli również Maksymilian Pepke, Marta Swadźba, Julia Kwiatek, Dawid Trojok, Tymmoteusz Wolnik i Wiktor Wolnik.

Na 12 srebrnych medali złożyły się zdobycze Agaty Szopa (2), Maksymilana Pepke, Marty Swadźba, Julii Kwiatek, Leny Kwiatek, Gabriela Gwóźdź (2), Kajetana Banasz i Krzysztofa Kalinowskiego. Dodatkowo tyszanie sięgnęli po cztery brązowe krążki – Miłosz Łaska, Zofia Pepke, Gabriel Gwódź i Maksymilan Pepke.

Dodatkowo „Wojownicy” wywalczyli osiem pucharów, które zdobyli Anna Waszyńska – Puchar dla najlepszej zawodniczki w kata, Puchar dla najlepszej zawodniczki w Ju-Jitsu, Paweł Ryguła – Puchar dla najlepszego zawodnika w kata, Puchar dla najlepszego zawodnika w ju-jitsu, Matylda Solarz – Puchar dla najlepszej zawodniczki w kata, Puchar dla najlepszej zawodniczki w walkach semi-contact, Artur Snela – Puchar dla najlepszego zawodnika w kata, Patryk Szałowski – Puchar najlepszego zawodnika w walkach semi-contact.