Potwierdziły się spekulacje na temat transferu Jakuba Bukowskiego do GKS Tychy. Zawodnik podpisał z tyskim klubem dwuletnią umowę.

21-letni zawodnik ma za sobą bardzo dobry sezon, będąc największym odkryciem. Zawodnik Ciarko STS Sanok udane rozgrywki zwieńczył równie dobrymi występami w Mistrzostwach Świata Dywizji IB.

Jakub Bukowski był najlepszym strzelcem sezonu zasadniczego. W 40 spotkaniach zdobył 27 goli udowadniając, że nie ma problemu z finalizacją akcji. Do tego dorobku dorzucił jeszcze 15 asyst co w punktacji kanadyjskiej dało łącznie 42 punkty.

Nowy nabytek tyszan posiada wiele atutów, a trenerzy wśród nich wymieniają ambicję, doskonałą jazdę na łyżwach oraz grę jeden na jeden oraz świetną technikę wraz z wykańczaniem akcji. Wszystkie te cechy „Bukoś” potwierdził podczas tyskich MŚ, gdzie w meczu z Ukrainą wykorzystał decydującego o wygranej rzutu karnego.

Spółka Tyski Sport S.A. za przejście Bukowskiego do Tychów musi zapłacić za zerwanie obowiązującego kontraktu, a także 35 tys. zł ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika. Warto zaznaczyć, że zawodnik szkolił się nie tylko w Sanoku, ale także Czechach i Szwajcarii.

Aktualnie ważne kontrakty z GKS Tychy ma bramkarz Tomáš Fučík, obrońcy Bartosz Ciura i Bartłomiej Pociecha oraz występujący w ataku Christian Mroczowski, Jean Dupuy, Filip Komorski, Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski i Mateusz Gościński.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.