Hokeistom GKS Tychy nie udało się przypieczętować awansu do półfinału fazy play-off. W piątym meczu tyszanie przegrali z Comarch Cracovią po rzutach karnych.

Podopieczni Andrieja Sidorienki jechali do Krakowa prowadząc w rywalizacji 3:1. Krakowianie mieli więc nóż na gardle, ale też podchodzili do starcia jako zwycięzcy Pucharu Kontynentalnego. Zapowiadało to ciekawe widowisko i takie też było..

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w 10. min. wyszli na prowadzenie. Tomáš Fučík dał się zaskoczyć uderzeniem spod niebieskiej linii. Pięć min. później defensywa tyszan zdrzemnęła się, bowiem gracz Comarch Cracovii zdołał oddać strzał, a następnie go dobić. I to właśnie po dobitce krakowianie podwyższyli prowadzenie.

Pierwsza tercja należała do miejscowych, ale po zmianie stron GKS Tychy wrócił do gry. Po niespełna pół godz. gry Jean Dupuy znalazł sposób na ulokowanie krążka w bramce gospodarzy. Tyszanie wówczas grali w przewadze, a te w ostatnich spotkaniach są dla nich szczęśliwe. Potwierdziło się to w trzeciej tercji, a konkretniej w 47. min. Mając jednego zawodnika więcej na lodzie „Trójkolorowi” doprowadzili do remisu, a drugiego gola na swoim koncie zapisał Jean Dupuy.

W końcowej fazie meczu miejscowi ruszyli do odważniejszych ataków. Te jednak nie przyniosły zamierzonego efektu, choć dogodnych okazji do strzelenia gola nie brakowało. Sędziowie musieli więc zarządzić dogrywkę w systemie 4 na 4, ale i tak nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych skuteczniejsi byli krakowianie, dzięki czemu zmniejszyli stratę w rywalizacji.

Kolejny mecz pomiędzy GKS Tychy a Comarch Cracovią zaplanowany jest na niedzielę (13.03.). Początek gry o godz. 17:00.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:2 k. (2:0, 0:1, 0:1, d. 0:0, k. 2:1)
1:0 Władisław Kazamanow – Collin Shirley (09:14),
2:0 Erik Němec – Władisław Kazamanow, Collin Shirley (14:51),
2:1 Jean Dupuy – Michael Cichy (29:52, 5/4),
2:2 Jean Dupuy – Michael Cichy (46:55, 5/4),
3:2 Grigorij Miszczenko – decydujący rzut karny.

GKS Tychy: T. Fučík – M. Biro, B. Pociecha; M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – G. Żełdakow, A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Witecki (2) – J. Seed, M. Kotlorz; J. Dupuy (2), M. Cichy, C. Mroczkowski – O. Bizacki; K. Wróbel (2), M. Ubowski, S. Marzec oraz J. Krzyżek.
Trener: Andriej Sidorienko.