Finałowy turniej jubileuszowej edycji Czerkawski Cup 2024 rozegrany został na Stadionie Zimowym w Tychach. Tyszanie nie byli gościnni i pewnie zwyciężyli turniej!

Zawodnicy Tyskich Lwów MOSM Tychy rozegrali bardzo dobre zawody, a najlepszym zawodnikiem tyskiej drużyny został wybrany Kacper Chrząstek.

Tyszanie w fazie grupowej pokonali 7:1 BKS Bydgoszcz, 5:0 BS Polonię Bytom, 3:2 MKS Sokoły Toruń oraz 5:0 AH Legię Warszawa. Komplet wygranych dał im pierwsze miejsce w tabeli. W półfinale tyszanie spotkali się z Podhalem Nowy Targ i po dogrywce wygrali 2:1. W drugim Polonia Bytom 7:1 ograła GKS Katowice.

Finał był bardzo wyrównany i do rozstrzygnięcia również potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się tyszanie, którzy pokonali ostatecznie Polonię Bytom 4:3. Zawodnicy MOSM Tychy otrzymali dedykowane legitymacje i odznaki „Pierwsze Kółko Olimpijskie” od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Klasyfikacja drużyn oraz najlepsi zawodnicy z każdej drużyny: 1. Tyskie Lwy MOSM Tychy – Kacper Chrząstek, 2. BS Polonia Bytom Hokej – Antoni Wojtacha, 3. KIDS GKS Katowice – Przemek Juranek, 4. MMKS Podhale Nowy Targ – Franek Kozak, 5. Stowarzyszenie Sportowe KTH Krynica-Zdrój – Mateusz Łaś, 6. Legia Hokej 1927 – Filip Foltyn, 7. MKS Sokoły Toruń – Wiktor Strzelecki, 8. BKS Bydgoszcz – Denis Kapelski, 9. GAS Olivia – Grzegorz Makuła.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Rojek (BS Polonia Bytom), królem strzelców Jakub Stawiarski (Akademia Młoda Gieksa), a bramkarzem Piotr Łukaszczyk (MMKS Podhale Nowy Targ).