Tychy Falcons nie powtórzą zeszłorocznego scenariusza i nie zagrają w Polish Bowl 2022. Sokoły przegrały półfinałowy pojedynek w Białymstoku 15:40.

Obie drużyny przed rokiem również mierzyły się w półfinale rozgrywek o najlepszy polski zespół futbolu amerykańskiego. Wówczas jednak górą byli Tychy Falcons, którzy ostatecznie przegrali finałowe starcie.

Tym razem Lowlanders zrewanżowali się Sokołom i przed własną publicznością ograli tyszan. „Ludzie z Nizin” zagrają w Polish Bowl z Kraków Knights (23. lipca).

Półfinał jednak doskonale rozpoczęli tyszanie, którzy wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Wocha i podwyższeniu za jeden punkt. Od drugiej kwarty jednak coraz lepiej radzili sobie miejscowi, którzy powiększali przewagę i wygrali tę odsłonę 13:0. Po przerwie tyszanie nie zdołali wrócić do gry, a Lowlanders trzecią partię wygrali aż 21:0 przekreślając szanse na awans do finału Sokołów. Mimo dużej straty Falcons walczyli do końca i wygrali czwartą kwartę 8:6, ale ostatecznie to białostoczanie awansowali do wielkiego finału.

Zawodnicy Tychy Falcons nie powtórzyli sukcesu sprzed roku, jednak patrząc na problemy jakie im towarzyszyły przez cały sezon wynik ten jest bardzo dobry.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Za każdą serdecznie dziękuję!