GKS Tychy przedłużył kontrakt z najlepszym obecnie bramkarzem Polskiej Hokej Ligi – Tomášem Fučíkiem. Nowa umowa będzie obowiązywała przez kolejne dwa sezony.

Czeski bramkarz trafił do Tychów w grudniu 2021 roku i szybko stał się jednym z ulubieńców tyskiej publiczności. Swoją postawą zachęcił działaczy do przedłużenia swojego kontraktu.

– Czuję się w Tychach znakomicie i bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu. Chciałbym podziękować kibicom za dotychczasowe wsparcie. Jesteście fantastyczni! – mówił oficjalnej stronie bramkarz.

29-latek w tym sezonie jest najskuteczniejszym bramkarzem PHL. Ma najwyższy wskaźnik skutecznych interwencji i najmniejszą ilość straconych goli, a jego średnia do niecałe dwie bramki na mecz. – Według statystyk jestem najskuteczniejszym bramkarzem, ale sam bym tego nie dokonał. Bez wsparcia całej drużyny nie byłoby to możliwe – zaznacza Fučík.

Jednocześnie bramkarz zadaje sobie sprawę, że musi utrzymać swoją dyspozycję w dalszej części rozgrywek. – Najważniejszy moment sezonu jest dopiero przed nami – dodaje.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.