Czwarty mecz półfinałowy nie poszedł po myśli tyszan. GKS Katowice zdeklasował „Trójkolorowych” w trzeciej tercji i wyrównał stan rywalizacji.

Podopieczni Andrieja Sidorienki fatalnie rozpoczęli czwarty pojedynek półfinałowy, bo już w 25. sek. gry dali sobie strzelić gola. Tyszanie odpowiedzieli niemal równo z końcową syreną, a stan gry wyrównał Dienis Sierguszkin. Powtórki pokazały, że krążek przekroczył linię bramkową dokładnie 0,3 sek. przed syreną.

Drugą tercję katowiczanie rozpoczęli niemal identycznie jak całe spotkanie, bo chwilę po wznowieniu gry ponownie objęli prowadzenie. Marek Biro popełnił błąd we własnej tercji, a Tomasa Fucika pokonał Pasiut. Gospodarze swoich szans upatrywali w przewagach. Pierwszej okazji nie wykorzystali, ale gdy na ławce kar usiadł Michalski tyszanom udało się wyrównać. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sierguszkin.

W końcówce tercji GKS Tychy grał w podwójnej przewadze, ale tylko dzięki ofiarnej postawie gości nie udało się wyjść na prowadzenie. W trzeciej tercji natomiast gospodarze zostali zdemolowani, głównie za sprawą Patryka Wronki, który zagrał koncertowo zdobywając hattricka. Katowiczanie w pełni zasłużenie wygrali 6:2 i wyrównali stan rywalizacji.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Katowicach. Zaplanowano je na sobotę (26.03.) na godz. 18:30.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)
0:1 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko (00:25)
1:1 Dienis Sierguszkin – Jean Dupuy, Jegor Fieofanow (19:59)
1:2 Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka (20:21)
2:2 Dienis Sierguszkin – Jegor Fieofanow, Grigorij Żełdakow (28:16, 5/4)
2:3 Patryk Wronka – Carl Hudson (45:47)
2:4 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko, Jakub Wanacki (47:53)
2:5 Miro-Pekka Saarelainen – Mateusz Michalski (55:50, 5:4)
2:6 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko, Mateusz Rompkowski (57:02)

GKS Tychy: T. Fučík – M. Biro (2), B. Pociecha; M. Gościński, R. Galant (2), B. Jeziorski – G. Żełdakow, A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Dupuy – J. Seed, M. Kotlorz; A. Szczechura, M. Cichy (2), C. Mroczkowski – O. Bizacki; K. Wróbel, F. Starzyński (2), S. Marzec oraz M. Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko.