Hokeiści GKS Tychy mają za sobą mecz.. 21. kolejki PHL. Tyszanie drugi raz już w tym sezonie mierzyli się z Tauron KH GKS Katowice i tym razem przegrali 2:5.

Tyszanie w Katowicach zagrali bardzo mocno osłabieni, co miało duży wpływ na grę. Gospodarze natomiast rozegrali bardzo dobre spotkanie, a co gorsze dla „Trójkolorowych” wykorzystywali niemal każdy błąd w defensywie.

Miejscowi już w trzeciej min. wyszli na prowadzenie, wykorzystując grę w przewadze po odesłaniu na karę Bartłomieja Pociechy. Po nieco ponad kwadransie gry zdobyli drugiego gola, a jego autorem był ex-tyszanin – Łopuski. Wcześniej okazje do wyrównania miał nowy obrońca GKS – Dorofeyev, ale jego uderzenia z niebieskiej linii nie znalazły drogi do bramki.

W drugiej tercji gospodarze wiedli prym, wykorzystując każdy błąd tyszan. Trzeciego gola katowiczanie zdobyli kiedy na ławce kar przebywało dwóch zawodników GKS Tychy. Kilka min. później było już 4:0. Dopiero w trzeciej tercji tyszanie zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Jakub Witecki. Był to zastrzyk energii dla zespołu Gusova, a drugiego gola zdobył Andrei Mikhonov. Na więcej jednak już tyszan nie było stać, a w końcówce miejscowi strzelili piątą bramkę.

Tauron KH GKS Katowice – GKS Tychy 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
1:0 Patryk Wronka – Mikołaj Łopuski – Eetu Heikkinen (02:36) 5/4
2:0 Mikołaj Łopuski – Jesse Rohtla – Eetu Heikkinen (16:58)
3:0 Martin Cakajik – Dusan Devecka – Patryk Wronka (25:34) 5/3
4:0 Bartosz Fraszko – Martin Cakajik (28:59) 4/4
4:1 Jakub Witecki – Filip Komorski – Michael Cichy (42:35)
4:2 Andrei Mikhnov – Gleb Klimenko – Sergey Dorofeev (47:43)
5:2 Patryk Krężołek – Radosław Sawicki – Damian Tomasik (49:45)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Bryk, Górny; Kogut, Galant, Witecki – Pociecha, Kolarz; Gościński, Komorski, Bagiński – Bizacki, Jeziorski; Klimenko, Cichy, Mikhnov – Dorofeev.