Piłkarze GKS Tychy pokonali w meczu sparingowym Puszczę Niepołomice 3:2. Bohaterem spotkania był Wiktor Żytek, który zdobył dwa gole.

Zespół Dominika Nowaka fatalnie rozpoczął mecz, bo już w szóstej min. stracił gola. Koszmarnie zachował się Konrad Jałocha, który wybijając piłkę dał się zablokować rywalowi, a piłka wpadła do bramki GKS. Tyszanie jednak dość szybko, bo w 18. min. doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców po rzucie rożnym wykonywanym przez Krzysztofa Wołkowicza wpisał się Wiktor Żytek.

Drugą połowę już lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy od początku nastawili się na grę ofensywną. Sześć min. po wznowieniu gry Daniel Rumin dał prowadzenie GKS, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Żytek. Cztery min. później defensywny pomocnik tyszan drugi raz pokonał bramkarza Puszczy, a GKS prowadził już dwoma trafieniami. Gospodarze w 63. min. zmniejszyli stratę do jednego trafienia. Ostatecznie to GKS Tychy wygrał mecz 3:2.

Piłkarze GKS Tychy dzisiaj rozpoczynają zgrupowanie w Wałbrzychu, gdzie rozegrają mecze kontrolne ze Ślęzą Wrocław i KKS Kalisz.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 2:3 (1:1)
1:0 – Piotr Mroziński (6.)
1:1 – Wiktor Żytek (18.)
1:2 – Daniel Rumin (51.)
1:3 – Wiktor Żytek (55.)
2:3 – Jakub Stec (63.)

GKS Tychy: I połowa: 13. Konrad Jałocha – 21. Krzysztof Machowski, 3. Petr Buchta, 6. Nemanja Nedić, 11. Krzysztof Wołkowicz – 7. Marcin Kozina, 10. Antonio Domínguez, 25. Wiktor Żytek, 98. Mateusz Czyżycki, 71. Kacper Skibicki – 77. Patryk Mikita.
II połowa: 44. Adrian Kostrzewski – 99. Dominik Połap, 18. Oscar Boateng, 30. Kamil Szymura, 5. Maciej Mańka – 88. Natan Dzięgielewski, 28. Miłosz Pawlusiński, 25. Wiktor Żytek (62, 15. Michał Ploch), 23. Mateusz Radecki, 77. Patryk Mikita (72, 9. Aleksander Biegański) – 19. Daniel Rumin. Trener Dominik Nowak.