Hokeiści GKS Tychy pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:1 w meczu 36. kolejki Tauron Hokej Ligi. W spotkaniu nie brakło spornych sytuacji, a po jednej goście postanowili zjechać do szatni.

W pierwszej tercji zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie sporo okazji do zdobycia gola. Jednak żaden z 17 celnych uderzeń nie znalazł drogi do bramki sosnowiczan. Dopiero w 26. min. Szymon Marzec huknął z bulika w okienko otwierając wynik spotkania. Tyszanie prowadzili jednak zaledwie trzy minuty, a Kamil Lewartowski w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość rywala.

W 33. min. Zagłębie zdobyło gola, ale sędziowie po konsultacjach uznali, że wcześniej faulowany był Filip Komorski. Nie uznali więc tego trafienia, co rozwścieczyło graczy z Sosnowca, którzy w ramach protestu postanowili zejść do szatni. Po kilku minutach jednak wrócili do gry.

Decydująca dla losów spotkania okazała się być trzecia odsłona potyczki, kiedy to „Trójkolorowi” przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Sędziowie zasygnalizowali przewinienie zawodnika gości, a Lewartowski natychmiast zjechał z lodu dając przewagę zawodnika swojej drużynie. Manewr ten się opłacił, bo gola zdobył Mateusz Ubowski dorzucając gola do wcześniejszej asysty. W 55. min. na raty pokonał bramkarza Zagłębia podwyższając prowadzenie i ustanawiając wynik na 3:1.

W piątek GKS Tychy kolejny raz zagra przed własną publicznością. Tyszanie o godz. 18:00 podejmą Marma Ciarko STS Sanok.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
1:0 Szymon Marzec – Mateusz Ubowski – Christian Mroczkowski (25:35)
1:1 Valtteri Niemi – Oskar Krawczyk – Damian Tyczyński (28:23)
2:1 Mateusz Ubowski – Illia Korenchuk – Christian Mroczkowski (52:00)
3:1 Pavel Padakin – Oskar Jaśkiewicz (54:38)

GKS Tychy: Lewartowski (Kubiaczyk) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Padakin, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Mroczkowski, Ubowski, Korenchuk – Bryk, Bizacki; Gościński, Turkin, Bukowski – Pociecha, Sobecki; Krzyżek, Kucharski, Marzec.