Hokeiści GKS Tychy w ramach 34. kolejki PHL pokonali Energę Toruń 4:3. Tyszanie na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego wrócili na fotel lidera.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego doskonale rozpoczęli starcie z torunianami. Już w drugiej min. Mateusz Gościński otworzył wynik spotkania skutecznie dobijając krążek odbity od bandy po strzale Kansty Mesikammena. Taki obrót spraw jednak nie był dobry dla gospodarzy, którzy nieco spuścili z tonu i zaczęli być mniej uważni.

Rywale skutecznie to wykorzystali, a w połowie tercji doprowadzili do wyrównania. Po kwadransie gry Energa strzeliła drugiego gola, tym razem wykorzystując okres gry w przewadze i na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Drugą tercję tyszanie rozpoczęli równie dobrze co całe spotkanie. Potrzebowali zaledwie 34 sek. by wyrównać stan gry, a gola zdobył Alex Szczechura.

Po pół godzinie gry GKS jednak niespodziewanie stracił bramkę.. grając z przewagą zawodnika. Była to jednak jedyna w tej tercji wpadka tyszan, którzy w dalszej części gry nie pozwolili już sobie na chwile słabości. W 34. min. Szymon Marzec oddał piękny strzał nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywali. Pół min. później Christian Mroczkowski wyprowadził GKS na prowadzenie, którego już do końca spotkania tyszanie nie oddali.

Mistrz Polski na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego wrócili na fotel lidera PHL. Tyszanie mają przed sobą jeszcze spotkania z Zagłębiem Sosnowiec i GKS Stoczniowcem Gdańsk.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
1:0 Mateusz Gościński – Konsta Mesikammen – Jean Dupuy (02:08)
1:1 Yegor Feofanov – Artyom Smirnov – Yegor Orlov (09:34)
1:2 Denis Sergushkin – Yegor Orlov – Yegor Feofanov (14:44) 5/4
2:2 Alex Szczechura – Brycen Martin – Jason Seed (20:34)
2:3 Yegor Rozhkov (29:27) 4/5
3:3 Szymon Marzec – Olaf Bizacki (33:07)
4:3 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha – Patryk Wronka (33:37)

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Pociecha, Biro; Jeziorski, Wronka, Mroczkowski – Ciura, Kotlorz; Witecki, Galant, Marzec – Martin, Seed; A. Szczechura, Cichy, P. Szczechura – Bizacki, Mesikammen; Dupuy, Rzeszutko, Gościński.