Dzięki kapitalnej pierwszej tercji hokeiści GKS Tychy pokonali Comarch Cracovię w drugim meczu półfinałowym fazy play-off. W rywalizacji do czterech wygranych jest remis 1:1.

– Zabrakło nam serca i walki fizycznej, czyli tego co miała Cracovia – mówił po pierwszym meczu trener GKS, Krzysztof Majkowski. Jego podopieczni te słowa wzięli sobie do serca, choć trener też dokonał kilku zmian w składzie – zabrakło Novajovskiego i Galanta, których zastąpili Brycen Martin i Jakub Witecki.

Mistrz Polski od początku grał agresywnie i kreował sobie sytuacje podbramkowe, a na prowadzenie wyszedł już po 202 sekundach. Christian Mroczkowski objechał bramkę i do grał krążek do Alexa Szczechury, który bez problemu pokonał bramkarza „Pasów”. Krakowianie szybko chcieli wyrównać, ale przegrywali kolejne pojedynki z Ondrejem Raszką. W 13. min. Filip Komorski uderzeniem z nadgarstka podwyższył wynik, a po kolejnych 36 sek. było już 3:0. Tym razem gola strzelił Mroczkowski.

GKS Tychy prowadząc trzema golami nieco spuścił z tonu, choć w defensywie grał dobrze. Bardzo dobry mecz rozgrywał Raszka, którego krakowianie zdołali pokonać dopiero w 42. min. Wówczas w odstępie raptem minuty Cracovia zadała dwa ciosy, które wprowadziły sporo nerwowości w poczynania tyszan. W końcówce krążek w pustej bramce „Pasów” umieścił Filip Komorski i GKS zasłużenie wygrał 4:2.

Teraz rywalizacja, w której mamy remis 1:1 przenosi się do Krakowa. Pierwszy mecz na obiekcie „Pasów” zaplanowano na poniedziałek (15.03., godz. 19:00). Przypomnijmy, że oba wyjazdowe starcia będą transmitowane przez TVP Kraków.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 4:2 (3:0, 0:0, 1:2).
1:0 Alex Szczechura – Christian Mroczkowski – Michael Cichy (03:22)
2:0 Filip Komorski – Mateusz Gościński (12:10)
3:0 Christian Mroczkowski – Michael Cichy – Alex Szczechura (12:46)
3:1 Luke Ferrara (41:35)
3:2 Yevgeni Solovyov – Maksim Ignatovich – Jeremy Welsh (42:35)
4:2 Filip Komorski – Michał Kotlorz (58:52) do pustej bramki

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Ciura, Biro; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Mesikammen, Bizacki; Marzec, Rzeszutko, Witecki.