Piłkarze GKS Tychy pokonali w meczu kontrolnym czwarty zespół PKO Ekstraklasy – Śląsk Wrocław 3:2. Pojedynek rozgrywany był we Wrocławiu.

Starcie we Wrocławiu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w szóstej min. objęli prowadzenie. Konrad Jałocha skapitulował po strzale Caye Quintana. Taki obrót spraw, podobnie jak fakt, że grają z ekipą z najwyższego szczebla rozgrywkowego w kraju nie sparaliżował jednak podopiecznych Artura Derbina. Tyszanie grali jak równy z równym, a w 18. min. doprowadzili do remisu. Podanie Dominika Połapa na gola zamienił Bartosz Biel.

Zdobyta bramka podbudowała „Trójkolorowych”, którzy dziesięć min. później wyszli na prowadzenie. Tym razem celnym uderzeniem z dystansu popisał się Jakub Piątek. Po kolejnych dziesięciu minutach tyszanie podwyższyli wynik, a bramkarza gospodarzy pokonał Wiktor Żytek. Na druga połowę trenerzy wypuścili zmienione składy, a w ataku GKS pojawił się Damian Nowak. Jedynego gola w drugiej części gry zdobyli jednak miejscowi, a Adriana Odyjewskiego pokonał Waldemar Sobota.

Kolejny mecz ligowy GKS Tychy rozegra w niedzielę (12.09.). Wówczas tyszanie udadzą się do Gdyni na mecz z Arką. Jego początek o godz. 12:40.

Śląsk Wrocław – GKS Tychy 2:3 (1:3)
1:0 – Caye Quintana (6.)
1:1 – Bartosz Biel (18. asysta: Dominik Połap)
1:2 – Jakub Piątek (28. asysta: Łukasz Grzeszczyk)
1:3 – Wiktor Żytek (38. asysta: Kacper Janiak)
2:3 – Waldemar Sobota (50.)

GKS Tychy: I połowa: 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 25. Wiktor Żytek, 11. Krzysztof Wołkowicz – 24. Kacper Janiak, 17. Sebastian Steblecki, 7. Jakub Piątek, 8. Łukasz Grzeszczyk, 14. Bartosz Biel – 20. Gracjan Jaroch. II połowa: 1. Adrian Odyjewski – 5. Maciej Mańka, 3. Łukasz Sołowiej, 30. Kamil Szymura, 23. Marcel Stefaniak – 27. Kamil Kargulewicz, 17. Sebastian Steblecki, 28. Miłosz Pawlusiński, 79. Marcin Kozina, 77. Kacper Piątek – 10. Damian Nowak. Trener Artur Derbin.