Piłkarzy GKS Tychy czeka kolejny ligowy mecz przed własną publicznością. Tyszanie dzisiaj (niedziela, 03.10.) podejmują Odrę Opole.

Oba zespoły są niemal sąsiadami w tabeli Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Artura Derbina z 18 punktami zajmują szóste miejsce, natomiast Odra z punktem mniej plasuje się na ósmej pozycji.

W poprzedniej kolejce tyszanie odnieśli zwycięstwo w Polkowicach nad Górnikiem 1:0. Jedynego gola zdobył ładnym uderzeniem z woleja Łukasz Grzeszczyk. GKS kończył ten mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Biela. Odra natomiast przed własną publicznością 4:2 rozbiła ostatni w tabeli GKS Katowice.

Opolanie większość spotkań w tym sezonie grali na swoim boisku. Na wyjazdach zaliczyli zaledwie trzy mecze, w których pokonali 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała, przegrali z Arką Gdynia 0:3 i zremisowali z Górnikiem Polkowice 1:1 tracąc gola w końcówce meczu. Można więc jako faworyta dzisiejszej potyczki wskazać na GKS Tychy, za którym przemawiać będzie głównie atut własnego boiska.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 12:40, a transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport.

Przypomnijmy, że Stadion Miejski Tychy został częściowo zamknięty po meczu z Widzewem Łódź. Otwarta została jedynie trybuna główna (sektory A-F), na którą można wejść wszystkimi kołowrotami. Kasy biletowe będą otwarte do 12:40.