Hokeiści GKS Tychy przegrali rywalizację o brązowy medal Mistrzostw Polski. Tyszanie w decydującym meczu ulegli JKH GKS Jastrzębie 1:3.

Przed spotkaniem trudno było wskazać jednoznacznego faworyta potyczki. Jednak początkowe minuty pokazały, że to gospodarze mają większą ochotę na zdobycie medalu.

Tomáš Fučík nie mógł narzekać na nudę, bowiem miał sporo pracy już od pierwszych sekund spotkania. Gracze JKH GKS byli bowiem bardziej aktywni w ataku, przez co zdarzały im się też indywidualne błędy w defensywie. Korzystali z nich zawodnicy GKS Tychy, ale nie potrafili żadnego zamienić na gola. W pierwszej tercji kibice nie obejrzeli żadnej bramki, ale też i żadnego wykluczenia.

Po zmianie stron przebudzili się podopieczni Andrieja Sidorienki, którzy zaczęli śmielej atakować. W 27. min. na ławkę kar powędrował Christian Mroczkowski i wydawało się, że tyszanie będą w tarapatach. Gospodarze jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do strzelenia bramki. Kibice na gola musieli długo czekać, bo pierwszy padł dopiero w 38. min., kiedy to precyzyjne uderzenie w okienko bramki Tomáša Fučíka oddał Kasperlik.

GKS Tychy po przerwie ruszył do odrabiania straty, ale nie zdołał nawet wykorzystać okresu gry w przewadze. Na domiar złego w 45. min. fatalny błąd popełnił Fučík zostawiając krążek za bramką. Gospodarze nie omieszkali z tego skorzystać i podwyższyli prowadzenie. Cztery min. przed końcem gry trener Sidorienko postawił wszystko na jedną kartę, ale manewr wycofania bramkarza dał miejscowym trzeciego gola. W końcówce bramkę jeszcze strzelił Michael Cichy, ale to JKH GKS Jastrzębie w pełni zasłużenie sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
1:0 Martin Kasperlík – Roman Rác, Mateusz Bryk (38:09)
2:0 Egils Kalns (45:13)
3:0 Frenks Razgals – Ēriks Ševčenko (56:39 – do pustej bramki)
3:1 Michael Cichy – Marek Biro, Christian Mroczkowski (58:46, 4/5)

Tychy: T. Fučík – O. Bizacki, A. Smirnow, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – J. Seed, M. Biro, A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski (2) – D. Korczemkin, J. Michałowski, S. Marzec, F. Starzyński (2), J. Witecki – K. Wróbel, O. Kasperek, D. Sierguszkin (2), J. Fieofanow, J. Dupuy.
Trener: Andriej Sidorienko.