Koszykarze GKS Tychy wygrali turniej rozgrywany w tyskiej Hali Sportowej. Tyszanie w finale pokonali WKK Wrocław 88:84.

Pojedynek z ekipą z Wrocławia był bardzo wyrównany. Emocje trzymały w napięciu do ostatnich sekund, a zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka.

Zespół Tomasza Jagiełki od początku narzucił swój styl gry i po pierwszej kwarcie prowadził 15:11. W drugiej nic się nie zmieniło, a GKS Tychy kontrolował przebieg gry. Do przerwy tyszanie prowadzili dwoma oczkami (33:31). Po zmianie stron gospodarze lepiej weszli w grę i powiększyli przewagę do dziewięciu punktów (51:42).

Czwarta kwarta już należała do przyjezdnych. Ekipa z Wrocławia odrobiła stratę i doprowadziła do dogrywki. W tej jednak górą byli podopieczni Jagiełki wygrywając 88:84.