GKS Tychy w letniej przerwie między sezonami podziękował za współpracę trójce bramkarzy. Tyszanie mają postawić na młodzieżowca między słupkami.

Dariusz Banasik postanowił zrezygnować z usług Konrada Jałochy, Adriana Odyjewskiego i Kacpra Dany. W klubie na chwilę obecną pozostał jedynie Adrian Kostrzewski.

Jak podaje strona legia.net powołując się na TVP Sport do Tychów może trafić Maciej Kikolski. Bramkarz ma 19 lat, a więc posiada status młodzieżowca co ma być jego dużym atutem. Szczególnie, że trener Banasik właśnie młodzieżowcem chce obstawić bramkę GKS Tychy.

19-latek jest wychowankiem Varsovii Warszawa, a jeszcze na szczeblu juniorskim występował w Legii Warszawa, Legionovii Legionów oraz Miedzi Legnica. W seniorskiej piłce pierwsze kroki stawiał w warszawskiej Legii występując m.in. w meczu o pokój z Dynamem Kijów w 2022 roku, a także siadając na ławce rezerwowych w meczach PKO Ekstraklasy.

W poprzednim sezonie Kikolski występował w drugoligowej Pogoni Siedlce. Zagrał dla niej w 31 spotkaniach notując dziewięć czystych kont. Zawodnik ma trafić do GKS Tychy na zasadzie wypożyczenia.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.