Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Tyszan czeka półtora miesiąca treningów i gier kontrolnych.

Pierwszy mecz ligowy zespół Artura Derbina rozegra przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. Do tego czasu GKS Tychy rozegra siedem gier kontrolnych, mierząc się m.in. z Legią Warszawa.

Na pierwszym noworocznym treningu zabrakło Michała Staniuchy, Kacpra Janiaka, Gracjana Jarocha, Marcela Stefaniaka i Bartosza Zarębskiego. Nie było też Marcela Misztala, który odszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Staniucha i Janiak otrzymali zgodę na testy w innych klubach – odpowiednio Stali Stalowa Wola i Ruchu Chorzów. Pozostali natomiast nie trenowali ze względów zdrowotnych.

Do zajęć z zespołem wrócił Oskar Paprzycki, który ma za sobą zabieg artroskopii łąkotki. 23-latek nie bierze udziału we wszystkich ćwiczeniach, ale sztab szkoleniowy będzie stopniowo zwiększał mu obciążenia by w przyszłym tygodniu mógł już trenować na pełnych obciążeniach. Na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim można też było dostrzec Daniela Rumina, który wzmocnił tyski zespół. Pojawił się też 18-letni bramkarz Stadionu Śląskigo Chorzów – Stanisław Czarnogórski.

Pierwszy mecz kontrolny GKS Tychy rozegra 22 stycznia. Wówczas w samo południe tyszanie na sztucznym boisku podejmą LKS Goczałkowice-Zdrój.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu:
Bramkarze: Konrad Jałocha, Adrian Odyjewski, Kacper Dana, Artur Sip, Stanisław Czarnogłowski.
Obrońcy: Łukasz Sołowiej, Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz, Kamil Szymura, Dominik Połap.
Pomocnicy: Oskar Paprzycki, Jakub Piątek, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel, Sebastian Steblecki, Dorian Orliński, Krzysztof Machowski, Wiktor Żytek, Natan Dzięgielewski, Kamil Kargulewicz, Miłosz Pawlusiński, Kacper Piątek, Marcin Kozina.
Napastnicy: Damian Nowak, Tomáš Malec, Daniel Rumin.