Zespół OKS Zet Tychy w minionej kolejce odniósł efektowne zwycięstwo z LKS Bestwina. Tyszanie wygrali 4:1, a trzy gole zdobył Mateusz Zamojda.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem oba zespoły w ligowej tabeli dzielił zaledwie punkt. Na boisku więc nudy nie było, a popis skuteczności dał Mateusz Zamojda.

Od początku gry zespół Michała Słoniny miał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować. Na domiar złego po pół godz. gry błąd popełnił Banaszczyk, a goście wyszli na prowadzenie. Nie utrzymali go za długo, bo już siedem min. później Zamojda zadał pierwszy cios. Pomocnik „Zetki” pokonał bramkarza po rzucie wolnym. Wyczyn ten powtórzył chwilę przed przerwą i to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla zespoły Słoniny. W polu karnym rywali nieprzepisowo zatrzymywany był Michalak, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Zamojda zdobywając swojego trzeciego gola w tym meczu. Wynik ustanowił W 66. min. Kokoszka, a „Zetka” odniosła ważne zwycięstwo nad sąsiadem w tabeli.

W następnym meczu tyszanie zmierzą się z na wyjeździe z LKS Łąka. Mecz ten rozegrany zostanie w najbliższą środę (03.05., godz. 17:00).

OKS Zet Tychy – LKS Bestwina 4:1 (2:1). Bramki: Zamojda 3, Kokoszka.
OKS Zet: Kulski – Banaszczyk (46. kamiński), Hachuła, Krupiński, Lewicki, Pustelnik – Józefowicz (80. Słonina), Michalak (60. Olszowski, 70. Augustyniak), Gajewski, Zamojda (75. Ptak).