Zespół La Zabawa Tychy przeszedł do historii Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Tyszanie jako pierwsi zdołali obronić tytuł mistrza ligi!

W 12-letniej historii Tyskiej Ligi Futsalu nikt jeszcze nie zdołał dwa lata z rzędu wywalczyć mistrzowskiego tytułu. Sztuka ta udała się dopiero La Zabawie, która w miniony weekend przypieczętowała swój sukces.

Ekipa w której bryluje Bartosz Rutkowski mierzyła się z Bad Boys, którzy chcieli pokrzyżować plany lidera TLF i ponownie odłożyć jego koronację. Z planów nic nie wyszło, a La Zabawa po nudnym spotkaniu rozbiła „Złych Chłopców” 9:2. Warto jedynie odnotować, że kapitalny mecz rozegrał lider zespołu – Rutkowski, który pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Wcześniej emocji na parkiecie nie brakowało, bowiem The Naturat rozegrał niezły mecz przeciwko From UA. „Fiołki” do przerwy prowadzili zaledwie 4:3, ale ostatecznie wygrali 8:5. Pięć goli zdobył Grzegorz Migdał, który wciąż walczy o tytuł najlepszego strzelca.

Kapitalne widowisko stworzyły zespoły Adwokatów Śląskich i Piłkarskich Emerytów, którzy wyraźnie odżyli po niespodziewanym ograniu La Zabaway. Do przerwy bohaterami byli bramkarze obu ekip, dzięki którym na tablicy wyników widniał bezbrakowy remis. Po zmianie stron jednak gra się ożywiła, a worek z bramkami nie tyle się rozwiązał co eksplodował. Ostatecznie w drugiej części gry padło jedenaście goli, a ostatecznie Adwokaci wygrali 6:5.

W najbliższą sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Emocji w niej nie zabraknie, bowiem dojdzie m.in. do bezpośredniego meczu o utrzymanie pomiędzy From UA i Piłkarskimi Emerytami.