Hokeiści GKS Tychy mają za sobą pierwszą letnią grę sparingową. Tyszanie na Stadionie Zimowym w Tychach pokonali Zagłębie Sosnowiec 6:5.

Trener Krzysztof Majkowski ma już do dyspozycji wszystkich zawodników. W meczu z Zagłębiem brakowało jedynie Radosława Galanta, który narzeka na drobny uraz. – Każdy obcokrajowiec, który do nas dołączył był w kontakcie z lodem. Widać już po pierwszych treningach, że pracowali indywidualnie i cieszymy się, że teraz możemy już wspólnie trenować pełną parą – mówił szkoleniowiec tyszan.

Pierwszy sparing lepiej jednak rozpoczęli goście, którzy po 42 sek. gry objęli prowadzenie. Wyrównał Mateusz Gościński wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze tyszan. 35 sek. później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Michał Kotlorz. Zagłębie wyrównało wykorzystując przewagę, a na listę strzelców wpisał się ex-tyszanin – Jarosław Rzeszutko. Na przerwę prowadząc schodzili jednak gospodarze, a drugiego gola zdobył Gościński.

Początek drugiej części również należał do gości, którzy po minucie gry wyrównali stan rywalizacji. W 26. min. Szymon Marzec pokonał bramkarza rywali, ale nieco ponad min. później Zagłębie wyrównało. Kolejne dwie bramki strzelili już podopieczni Krzysztofa Majkowskiego – Filip Starzyński i Jason Seed, a rozmiar porażki zmniejszył Rzeszutko.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:5 (3:2, 1:2, 2:1)
0:1 Ivan Rybchik – Evgeniy Nikiforow – Aleksandr Vasilev (0:42)
1:1 Mateusz Gościński – Kamil Wróbel (5:24) 5/4
2:1 Michał Kotlorz – Kamil Wróbel (5:59)
2:2 Jarosław Rzeszutko – Bartłomiej Bychawski – Martin Przygodzki (12:34) 5/4
3:2 Mateusz Gościński – Kamil Wróbel – Szymon Marzec (17:43) 5/4
3:3 Ivan Rybchik – Jarosław Rzeszutko (21:00)
4:3 Kamil Wróbel – Szymon Marzec (25:23)
4:4 Evgeniy Nikiforow – Michał Bernacki (26:41)
5:4 Filip Starzyński – Marek Biro (42:35)
6:4 Jason Seed – Alexander Szczechura (46:15)
6:5 Jarosław Rzeszutko – Martin Przygodzki, Bartłomiej Bychawski (54:21)

GKS Tychy: Raszka #25, Lewartowski #18 – Seed #27, Kasperek #40; Szczechura #8, Cichy #78, Mroczkowski #9 – Smirnov #76, Bizacki #12; Sergushkin #96, Feofanov #10, Witecki #66 – Biro #20, Pociecha #67; Jeziorski #91, Starzyński #26, Dupuy #39 – Kotlorz #87, Michałowski #5; Gościński #11, Wróbel #15, Marzec #71 – Gruźla #23, Krzyżek #22, Ubowski #38