Zbliża się Dzień Niepodległości i z tej okazji w całym kraju planowanych jest wiele imprez okolicznościowych. Także sportowych, których w Tychach nie braknie.

Trzeci już raz bowiem Stowarzyszenie Aktywne Miasto organizuje Tyski Bieg Niepodległości. Zawody są organizowane w Parku Miejskim (Plac „Pod Żyrafą”), a uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 2,5 km oraz 5 km.

Zapisy elektroniczne prowadzone są przez dostartu.pl do końca dzisiejszego dnia. Będzie również możliwość dopisania się w dniu zawodów, a biuro otwarte będzie od godz. 9:30. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11:00.

W samo południe uczestnicy wspólnie z kibicami, opiekunami i organizatorami odśpiewają hymn, a kwadrans później rozpocznie się bieg dziecięcy na dystansie 100m. Ok. godz. 12:20 odbędzie się dekoracja oraz wręczenie medali. Te otrzyma pierwszych trzystu zawodników, którzy zgłoszą się drogą elektroniczną i ukończą bieg.

Udział w III Tyskim Biegu Niepodległości jest w pełni darmowy, a organizator nie ponosi kosztów związanych z parkingiem, noclegiem czy wyżywieniem uczestników. Patronat honorowy nad imprezą objął Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, a koordynatorem i pomysłodawcą jest Tomasz Musioł.

[AKTUALIZACJA]
Zapisy drogą elektroniczną są już zamknięte, a zgłosić się na zawody można jedynie w dniu biegu w biurze zawodów.