Judocy z UKS Ippon Tychy nie zwalniają tempa i z kolejnych zawodów wrócili z medalami. Tym razem tyszanie gościli w Ostrawie startują w Grand Prix Ostrava.

Zawody były mocno obsadzone, bowiem wzięli w nim udział zawodnicy i zawodniczki z Anglii, Czech, Białorusi, Danii, Słowacji, Francji, Rosji czy Ukrainy. Mimo to tyszanie spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale.

Brązowe krążki wywalczyła Maja Żmuda (kat. 48 kg) oraz Kinga Cichoń (+57 kg). Piąte miejsca, które również są punktowane zajęli Patrycja Stefaniuk (63 kg) oraz Marcel Pytel (42 kg). Szczególnie Marcel miał trudną drogę, bowiem w jego kategorii startowało aż 54 zawodników! W turnieju startowały także: Julia Żmuda (40 kg) oraz Martyna Widera (52 kg).

Tyszanie startowali też w Międzynarodowym Otwartym Turnieju Judo w Sosnowcu. Tam zawodnicy UKS Ippon Tychy wywalczyli aż 11 medali. Złote krążki padły łupem Sandry Mokry, Marcela Pytel i Piotra Szczerby. Drugie miejsca wywalczyli: Nikola Jarosińska, Marta Simon, Martyna Reszke, Szymon Fidor, zaś na najniższym szczeblu podium stanęli: Zosia Jarosińska, Tomasz Szczerba, Dawid Czerwiński, Wiktor Zieliński.