W miniony weekend zawodnicy UKS Ippon Tychy zainaugurowali sezon. Tyszanie wystartowali w X Międzynarodowym Turnieju Judo „Pokonujemy granice” w Bielsku-Białej.

Podopieczni Urszuli Bożek Górniak w poprzednim roku notowali kapitalne starty. Odnieśli też doskonały wynik jako zespół. Nowy Rok również rozpoczęli z przytupem.

Na X Międzynarodowy Turniej Judo „Pokonujemy granice” udało się 24 zawodników UKS Ippon Tychy. Startowali oni w kategoriach wiekowych do lat 10, 12, 14 i 16. Łącznie w mocno obsadzonym turnieju wystartowało ponad 600 zawodników z 51 klubów z całej Polski, a także 12 klubów zagranicznych. Drużynowo tyszanie zajęli szóste miejsce.

Tyscy judocy wrócili również z medalami indywidualnymi. Złote krążki wywalczyły Marta Simon, Martyna Kręcichwost oraz Zofia Jarosińska. Po srebro sięgnęły Kinga Cichoń, Maja Warchoł i Zuzanna Gołębiowska, natomiast brąz przypadł Nikoli Jarosińska, Nadii Sroka, Sandry Mokry, Michała Radtke oraz Magdaleny Miterka.

Punktowane miejsca zajęli też Dawid Czerwiński, Klaudia Czerwińska, Maciej Grabiński, Wiktoria Baron, Amelia Kozak, Jankowska Julia, Jankowska Zuzanna, Jankowski Antoni, Konrad Goliński, Michalina Miterka, Franciszek Skorek, Franciszek Włodarczyk, Viviana Lubowiecka.