Zima nie jest okresem lenistwa dla kajakarzy. Zawodnicy MOSM Tychy wystartowali w IV Mistrzostwach Polski w ergometrach kajakowych zdobywając pięć medali.

Zawody rozgrywane w Poznaniu stały na bardzo wysokim poziomie, a wzięły w nich udział 33 załogi. Tyszanie spisali się bardzo dobrze, bo w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na piątej pozycji.

Indywidualnie podopieczni Sylwii i Marka Stannych wywalczyli pięć medali – złoto, trzy srebra oraz brąz. Srebrne medale wywalczyła męska sztafeta na 3000m w składzie Wojciech Mielnik, Konrad Gawor, Karol Szczepanek i Borys Boba. Boba i Gawor do domów wrócili z dwoma srebrami. Pierwszy wywalczył je w kat. C-1 500m młodzików, a drugi K-1 500m juniorów. Dwa medale wywalczyła również Oliwia Goj, która była najlepsza w C-1 500m młodziczek oraz trzecia w K-1 500m młodziczek.

Poza podium, ale na wysokich miejscach uplasowali się inni zawodnicy. Wojciech Mielnik w K-1 500m juniorów był szósty, a Karol Szczapanek w tej samej kategorii ósmy. Dwa dobre starty zaliczył też Tomasz Podlawski, który był szósty w K-1 500m młodzików oraz ósmy w C-1 500m młodzików.