Gol Michała Kotlorza przesądził o wygranej GKS Tychy z Tauron KH Podhalem Nowy Targ. Tyszanie pokonali „Szarotki” 3:2.

Górale wysoko zawiesili poprzeczkę podopiecznym Krzysztofa Majkowskiego, którzy musieli się solidnie napracować, by odnieść zwycięstwo w Nowym Targu. Tyszanie przez całe spotkanie mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Zawodnicy GKS Tychy częściej atakowali bramkę rywala i stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. Brakowało jednak skutecznego wykończenia. Po niespełna kwadransie gry to miejscowi wyszli na prowadzenie wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Kamil Lewartowski najpierw poradził sobie z uderzeniem dobrze znanego w Tychach Marcina Kolusza, ale przy dobitce Czwanczikowa już był bezradny. Na przerwę jednak zespoły schodził z wynikiem remisowym, bowiem na cztery sek. przed końcem tercji wyrównał Kamil Wróbel.

W drugiej odsłonie wciąż przewagę mieli goście i to oni pierwsi zdobyli bramkę. W 29. min. grając z przewagą zawodnika GKS wyszedł na prowadzenie po uderzeniu z dystansu Bartłomieja Pociechy. Cztery min. później ponownie na tablicy wyników widniał remis. Drugi raz w tym meczu Lewartowskiego pokonał Czwanczikow.

Ostatnie słowo należało jednak do zespołu Krzysztofa Majkowskiego. W 52. min. Michał Kotlorz przejął krążek w okolicach niebieskiej linii i mocnym strzałem pokonał zasłoniętego bramkarza Podhala. Gospodarze w końcówce postawili wszystko na jedną kartę, ale nie zdołali już pokonać Lewartowskiego i doprowadzić do dogrywki.

Tauron KH Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
1:0 – Andriej Czwanczikow (13:28, 5/3),
1:1 – Kamil Wróbel – Jakub Witecki (19:56),
1:2 – Bartłomiej Pociecha – Jason Seed, Christian Mroczkowski (28:15, 5/4),
2:2 – Andriej Czwanczikow (32:58),
2:3 – Michał Kotlorz – Jean Dupuy, Dienis Sierguszkin (51:54).

GKS Tychy: Lewartowski – B. Pociecha, M. Biro; M. Gościński, F. Starzyński, B. Jeziorski – J. Seed, D. Korczemkin (2); A. Szczechura, R. Galant, C. Mroczkowski – A. Smirnow (2), M. Kotlorz; J. Dupuy (2), J. Fieofanow, D. Sierguszkin – J. Michałowski; J. Witecki, K. Wróbel, S. Marzec.
Trener: Krzysztof Majkowski.