Koszykarze GKS Tychy mają za sobą fenomenalny weekend. Tyszanie wygrali dwa mecze z R8 Basket AZS Politechniką Kraków i awansowali do półfinału fazy play-off!

Po dwóch meczach w Krakowie stan rywalizacji był remisowy. Zespół Tomasza Jagiełki więc mógł zakończyć walkę o półfinał przed własną publicznością. Potrzebował do tego dwóch wygranych.

W pierwszym meczu tyszanie zagrali doskonały mecz. Po pierwszej kwarcie prowadzili trzema oczkami, a dzięki dobrej grze w defensywie na przerwę schodzili prowadząc dwoma punktami. Po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie, ale w decydującej odsłonie nie byli w stanie go utrzymać. Huraganowe ataki GKS Tychy i kapitalna gra w ataku dały tyszanom wygraną 103:93!

GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 103:93 ( 26:23, 24:25, 21:24, 32:21).
GKS – Jankowski 22 (5), Kowalewski 16 (4), Szymczak 15 (2), Małgorzaciak 13 (2), Słupiński 12, Deja 12, Kulon 6 (2), Hałas 5, Fenrych 2.

Do niedzielnego meczu tyszanie podeszli podbudowani sobotnim zwycięstwem i bez presji. Choć krakowianie byli głównym kandydatem do awansu to GKS grał na luzie, pokazując bardzo dobrą grę.

Po pierwszej kwarcie tyszanie prowadzili 29:24. W drugiej przyjezdni zagrali nieco lepiej, biorąc się do odrabiania strat. Na przerwę jednak to gospodarze schodzili prowadząc dwoma punktami. Te przyjezdni odrobili w trzeciej partii, ale ponownie ostatnie słowo należało do podopiecznych Jagiełki. W czwartej kwarcie GKS był niemal bezbłędny w defensywie, a i w ataku był bezlitośnie skuteczny. Dzięki temu po kapitalnym i trzymającym w napięciu spotkaniu GKS wygrał 113:105 i awansował do półfinału fazy play-off.

GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 113:105 (29:24, 27:30, 25:27, 32:24).