Koszykarze GKS Tychy idealnie rozpoczęli 2021 rok. Tyszanie bowiem odnieśli wyjazdowe zwycięstwo z Weegree AZS Politechniką Opolską 91:84.

Lepszego początku roku koszykarze GKS Tychy nie mogli sobie wymarzyć. Szczególnie, że Weegree AZS Politechnika Opolska na własnym parkiecie jest bardzo niewygodnym rywalem.

Tyszanie jednak od początku narzucili swój styl gry i po pierwszej kwarcie prowadzili dwoma oczkami. W drugiej partii miejscowi starali się odrobić stratę, ale na przerwę to GKS Tychy schodził prowadząc. Po zmianie stron gra była wyrównana, a o wygranej zespołu trenera Jagiełki zadecydowała czwarta część gry.

W tej tyszanie całkowicie przejęli inicjatywę. Dzięki skuteczności pod oboma koszami GKS wygrał spotkanie 91:84, a wyróżnić należy też dwóch zawodników – Śpicę i Stryjewskiego, którzy zdobyli odpowiednio 27 i 21 punktów.

GKS Tychy kolejny mecz również rozegra na parkiecie rywala. Tym razem tyszanie w sobotę (09.01.) zmierzą się z Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Weegree AZS Politechnika Opolska 84:91 GKS Tychy (22:24, 20:19, 23:23, 19:25).
Śpica 27 (3 przechwyty, 1 blok), Stryjewski 21 (4 przechwyty, 1 blok), Wrona 10 (7 zbiórek, 1 blok), Trubacz 10, Karpacz 8, Mąkowski 6, Kędel 4, Woroniecki 3, Grochowski 2