Lider Suzuki I Ligi był faworytem w starciu z GKS Tychy, ale musiał przełknąć gorycz porażki. Tyszanie pokonali u siebie Miasto Szkła Krosno 93:87.

Przed spotkaniem nie trudno było wskazać faworyta. Tyszanie grali w kratkę, choć przemawiał za nimi atut własnego parkietu. Goście jednak byli liderem rozgrywek..

Na parkiecie jednak nie było widać różnicy, a gra od samego początku była bardzo wyrównana. Pierwsze minuty należały do zespołu Tomasza Jagiełki, który utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce kwarty krośnianie odrobili stratę z nawiązką i wyszli na prowadzenie. Po krótkiej przerwie jednak GKS Tychy narzucił swój styl gry. „Trójkolorowi” szybko odrobili dystans i na przerwę schodzili prowadząc 45:42.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a gra nadal była bardzo wyrównana. Tyszanie na zakończenie trzeciej kwarty jeszcze powiększyli swoją przewagę. Podopieczni Tomasza Jagiełki tego dnia byli bardzo pewni siebie, a przyjezdni nie potrafili przerwać dominacji „Trójkolorowych”, którzy ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali 93:87.

Kolejny mecz ligowy GKS Tychy rozegra na wyjeździe. Tyszanie w przyszłą sobotę (28.10.) zmierzą się z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych.

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 93:87 (24:26, 21:16, 26:24, 22:21)
GKS: Bożenko 19, Szmit 16, Koperski 12, Walski 12, Duda 10, Nowakowski 10, Węgrowski 7, Zmarlak 4, Kamiński 3.