Działacze Spółki Tyski Sport S.A. rozpoczęli budowę hokejowego zespołu na kolejny sezon. Krzysztof Woźniak rozpoczął od sztabu szkoleniowego, na czele którego nadal będzie stał Krzysztof Majkowski.

Poprzedni sezon nie zakończył się tak, jak oczekiwali kibice, działacze, trenerzy i zawodnicy. Tyszanie wywalczyli zaledwie brązowy medal Mistrzostw Polski, co było wielkim rozczarowaniem. – Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że osiągnęliśmy wynik poniżej naszych oczekiwań i ambicji. W takiej sytuacji najprościej byłoby dokonać rewolucji w sztabie szkoleniowym. My jednak nie chcieliśmy iść drogą na skróty – mówił Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Postanowiono więc, że projekt rozpoczęty przez Krzysztofa Majkowskiego będzie kontynuowany, a jego asystentami pozostaną byli zawodnicy GKS – Arkadiusz Sobecki i Adam Bagiński. „Majak” jest wychowankiem tyskiego klubu, z którym zdobył Mistrzostwo Polski jako zawodnik. Jako asystent trenera również wywalczył złoty medal. Pierwszym trenerem GKS jest od 14 stycznia ubiegłego roku.

Po przedłużeniu umów z trenerami, którzy złożyli podpisy pod umowami ważnymi do 30 kwietnia 2022 rok, przyjdzie pora na zawodników. Kontrakty przedłużyli już Szymon Marzec, Olaf Bizacki, Ondrej Raszka, Mateusz Gościński, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek, Mateusz Ubowski, Oliwier Kasperek, Kamil Lewartowski i Jakub Zawalski.