Zawodnicy UKS Ippon Tychy wystartowali w II International Judo Salt Cup 2021, czyli Międzynarodowym Turnieju Juda w Wieliczce. W zawodach startowało ponad 520 zawodników!

Podopieczni Urszuli Bożek Górniak spisali się bardzo dobrze w zawodach sięgając po siedem medali indywidualnych, a także brąz drużynowy w kategorii do lat 14. Tyszanie startowali również w grupach U16 oraz U12.

W II International Judo Salt Cup 20221 wystartowało ponad 520 zawodników z 34 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny. Mimo mocnego obsadzenia zawodów tyszanie spisali się bardzo dobrze, pokazując swoje wysokie umiejętności oraz charakter.

Złote medale wywalczyły Marta Simon i Maja Warchoł, a srebro Nadia Sroka, Sandra Mokry oraz Maciej Grabiński. Po brązowe krążki natomiast sięgnęły Nikola Jarosińska i Kinga Cichoń. Bliska medalu była też Zofia Jarosińska, ale zajęła ostatecznie piąte miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Dawid Czerwiński, który zebrał kolejne cenne doświadczenie tocząc trudne walki z wymagającymi rywalami.

Zawodnicy UKS Ippon Tychy w kategorii U14 zajęli też trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.