GKS Tychy na zakończenie Memoriału Pavla Zabojnika zmierzył się z HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Mistrz Słowacji okazał się być poza zasięgiem Mistrza Polski.

Stawką tego pojedynku było trzecie miejsce w końcowym rozrachunku. Tyszanie jednak nie byli w stanie przełamać doskonale grających rywali.

Mistrz Słowacji już po pierwszej tercji prowadził 2:0. O ile w tej partii tyszanie starali się dotrzymać kroku rywalom, to po zmianie stron byli całkowicie bezradni. Zawodnicy z Banskiej Bystricy całkowicie zdominowali tyszan aplikując im aż pięć goli. To był nokaut.

Zespół Mistrza Polski próbował wrócić do gry, ale gole zdobyte przez Radosława Galanta i Gleba Klimenko w trzeciej tercji jedynie zmniejszyły straty. Tyszanie otrzymali solidną lekcję, która powinna zaprocentować w meczach o stawkę.

GKS Tychy – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:7 (0:2, 0:5, 2:0)
GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Yeronau, Akimoto; Klimenko, Bryk, Komorski – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki.