Comarch Cracovia obnażyła zespół GKS Tychy z wszelkich słabości i zasłużenie awansowała do finału. W szóstym meczu krakowianie ograli tyszan 4:1.

Do tego pojedynku obrońcy trofeum podchodzili z nożem na gardle. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego musieli wygrać w Krakowie, by wrócić do Tychów na decydujący mecz o finał.

Początek „Trójkolorowi” mieli obiecujący, ale dobrą okazję zmarnował wracający do gry Jarosław Rzeszutko. W trzeciej min. gospodarze objęli prowadzenie, ale sędziowie po analizie wideo nie uznali tego trafienia. Chwilę później krążek zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki Ondreja Raszki. Tyski bramkarz był bezradny w ósmej min. kiedy to Kapica dołożył kij i skierował krążek do tyskiej bramki.

W końcówce tercji ponownie przed szansą do zdobycia gola stanął Rzeszutko, ale jego strzał efektownie wybronił Kowalówka. Była to kluczowa interwencja, bowiem 107 sek. po zmianie stron „Pasy” podwyższyły prowadzenie i jedną nogą znalazły się w finale. Po pół godzinie gry było już 3:0 i sytuacja tyszan stała się dramatyczna.

Wydawać się mogło, że w trzeciej tercji GKS Tychy jeszcze ruszy do ataków i powalczy o odwrócenie losów spotkania. Jednak już na początku fatalny błąd popełnił Raszka, który zbyt lekko podawał do kolegi, a przejęty krążek przez Welsha trafił do Sołowjowa. Ten bez problemu ulokował go w pustej bramce tyszan i przypieczętował awans Cracovii do finału. Filip Komorski zdobył jeszcze gola dla tyszan, ale nawet dzięki niemu wygrana krakowian nie była zagrożona.

GKS Tychy czeka jeszcze walka o brązowy medal. Rywalem tyszan będzie GKS Katowice. Comarch Cracovia w wielkim finale zagra z JKH GKS Jastrzębie.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).
1:0 – Damian Kapica – Jewgienij Sołowjow (07:52),
2:0 – Erik Němec – Tomáš Franek (21:47),
3:0 – David Goodwin – Emil Oksanen, Darcy Murphy (31:46),
4:0 – Jewgienij Sołowjow – Jeremy Welsh (40:29),
4:1 – Filip Komorski – Jean Dupuy, Bartłomiej Pociecha (51:40, 5/4)

GKS Tychy: Raszka (od 40:30 Murray) – Kotlorz, Pociecha; Komorski, P. Szczechura, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski (2) – Biro (2), Novajovský; Dupuy, Rzeszutko, Wronka (2) – Bizacki, Ciura; Witecki, Galant, Marzec.
Trener: Krzysztof Majkowski.