Koszykarski GKS Tychy pozyskał nowego zawodnika. Choć runda jeszcze się nie zakończyła do Tychów trafił Karol Nowakowski z WKK Wrocław.

Nowy podopieczny Tomasza Jagiełki ma dopiero 23 lata, a już jest dość doświadczonym i utytułowanym graczem. Nowakowski wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 14 ze Śląskiem Wrocław, brąz Ogólnopolskiej Młodzieży oraz złoto MP U18 z Rosą Radom.

Zawodnik jest wychowankiem WKS Śląska Wrocław, ale dopiero w barwach Rosy Radom zadebiutował w 2. Lidze. GKS Tychy już wcześniej interesował się skrzydłowym, który w barwach WKK Wrocław w bieżących rozgrywkach zagrał w 12 meczach. – Tak na prawdę jest to czwarte podejście do GKS Tychy, bo z trenerem mieliśmy już kilka razy rozmowy żebym przyszedł do Tychów. Nasze drogi jednak nigdy się nie przecięły. W tym sezonie trener dalej był zainteresowany moją osobą no i się udało – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Karol Nowakowski.

W poprzednim sezonie Karol Nowakowski występował w Dzikach Warszawa. W ich barwach rozegrał 37 spotkań zdobywając 300 punktów.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.