GKS Tychy pozyskał kolejnego obrońcę. Na zasadzie wolnego transferu do Tychów trafił Kamil Szymura, ostatnio broniący barw GKS 1962 Jastrzębie.

29-letni wychowanek MOSiR-u Jastrzębie w GKS 1961 pełnił funkcję kapitana i był pewnym punktem zespołu. Z GKS Tychy podpisał kontrakt ważny do 30 serca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Nim lewonożny stoper wypłynął na szerokie piłkarskie wody występował w zespole Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze. Stamtąd trafił do drugoligowego Pelikana Łowicz, a następnie do pierwszoligowego Ruchu Radzionków. W sezonie 11/12 wrócił do Zabrza, gdzie zaliczył dwa występy w Ekstraklasie. Następnie jednak trafił do GKS Katowice i Sandecji Nowy Sącz. Tam przyplątała mu się poważna kontuzja, przez co większość czasu spędził na jej leczeniu.

Szymura przed sezonem 2013/14 wrócił do czwartoligowego wówczas GKS Jastrzębie. Stał się kluczowym zawodnikiem, a zespół trafił aż na zaplecze Ekstraklasy. W macierzystym klubie zaliczył ponad 200 występów. Teraz ma stanowić o sile defensywy GKS Tychy.